Co można robić w Katowicach?

3

Kochani Blogerzy!

Wykorzystując to, że zjedziecie się do stolicy Śląska, chcemy Wam podpowiedzieć jak miło i dobrze możecie spędzić wieczór po konferencji :)

madekatowice

Coś dla brzucha

Kawiarnie warte polecenia w okolicy wydarzenia to: Botanika czy Krystynka wraca z Wiednia. W centrum Katowic polecamy m.in. Coffee Synergia oraz Kafej gdzie poza wypiciem pysznej kawy, można też zjeść smaczne śniadanie. Jeśli nie jesteście ze Śląska a chcielibyście spróbować naszej kuchni w lekko odświeżonym wydaniu to koniecznie wybierzcie się do Żurownii – to jedno z tych miejsc w którym zjecie oryginalnie i nie wydacie zbyt dużej ilości pieniędzy. Oczywiście podczas spotkania zachęcamy Was do zamawiania jedzenia i napojów w Strefie Centralnej, która jest gospodarzem wydarzenia :)

Wieczorem nie może Was zabraknąć na Mariackiej, najbardziej imprezowej ulicy w Katowicach. Czeka tam na Was mnóstwo pubów, klubów i oczywiście można też coś dobrego tam zjeść! Jak już tutaj będziecie koniecznie zajrzyjcie do Len Arte albo do Pizzy z Pieca, gdzie serwują najlepszą pizzę w mieście! Warto zrobić rezerwację stolika. Mamy nadzieję, że after blo przeniesie się właśnie na Mariacką (oczywiście po dłuższej posiadówce w Hipnozie)!

Coś dla ucha

Jedno z najpopularniejszych miejsc w Katowicach czyli NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia), słynie nie tylko z niesamowitej muzyki, ale również oryginalnej architektury. Warto wybrać się na koncert, a przy okazji zrobić sobie mały spacerek wieczorem wokół Muzeum Śląskiego i Spodka. Wszystkie te miejsca znajdują się obok siebie i całkiem niedawno zostały zrewitalizowane. Jest to obecnie najchętniej odwiedzana przez turystów część Katowic, która zwłaszcza wieczorem staje się bardzo klimatyczna. Koniecznie musicie się tam wybrać! A jeśli chodzi o muzykę to mamy nadzieję, że wiecie iż Katowice noszą miano Miasta Muzyki UNESCO.

Coś dla oczu

W Katowicach można zobaczyć wiele ciekawych murali. Spacerując po śląskich uliczkach, można natknąć się na niejedno wyjątkowe dzieło. Warto więc wybrać się na malutki spacer i popodziwiać uliczną sztukę. Jeżeli macie ochotę zobaczyć namiastkę tego, o czym tu mowa to zapraszamy tutaj :) Poza muralami nie brakuje w Katowicach także neonów, którymi możemy się Wam pochwalić. Niektóre z nich są widziane dopiero wieczorami, tak jak „Zachód Słońca” w centrum miasta nad rzeką Rawą. Jak będziecie wracać z konferencji i natkniecie się na ten neon, to koniecznie zróbcie zdjęcie, wrzućcie w swój kanał i dajcie znam znać używając #blosilesia.

Jeśli zamierzacie zostać na weekend w Katowicach to jest pewne osiedle, które koniecznie musicie odwiedzić. Nikiszowiec – magiczne miejsce, w którym zatrzymał się czas. Jest to dawne osiedle robotnicze, które zachowało swój wygląd. To co jest tutaj charakterystycznego to budynki z czerwonej cegły, które tworzą magię Nikiszowca. Miejsce te jest niezwykle wyjątkowe i unikatowe, dlatego bardzo polecamy Wam udać się właśnie tam!

Coś dla umysłu

Tych którzy chcą bardziej poznać Śląsk i jego historię zapraszamy do wspomnianego już Muzeum Śląskiego, które w ubiegłym roku zmieniło swoją siedzibę i aktualnie znajduję się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”. Większość ekspozycji można zobaczyć w podziemnych salach, co urozmaica zwiedzanie.

 

Zwiedzając Katowice nie zapomnijcie o hashtagu #blosilesia2018 :D

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here