Kto za tym stoi?

Członkowie Fundacji:

6Dagmara Gdala

Prezes Fundacji Blosilesia. Główna inicjatorka akcji charytatywnych, do których udaje się się zaangażować coraz to więcej blogerów. Aktualnie mieszka w Katowicach. Miłośniczka nowych mediów, marketingu internetowego, organizatorka. Zawodowo jako project manager pracuje w agencji kreatywnej, gdzie nie ma dla niej zadań niemożliwych. Założycielka Silesia Street Look. Celem SSL jest pragnienie ukazania innego, nieznanego oblicza Śląska – zmiany stereotypu kopalń  i hałd. Misją, którą wyznaczyła sobie Dagmara jest zapoznanie Polaków i Ślązaków ze zdolnymi śląskimi projektantami, ludźmi związanymi z modą, a także z stylowymi ludzi spotykanymi na śląskich ulicach. Nie nazwałaby się typową blogerką, ale promotorką Śląska. Na swoim koncie ma liczne wywiady, wykłady, udział w największych pokazach, eventach,  a także możliwość prowadzenia autorskiego konkursu w ramach Modnego Śląska.

Kontakt: dagmara@blosilesia.org

4Tomasz Lach

Jeden z głównych inicjatorów całego zamieszania. Członek Rady Fundacji. Aktualnie mieszka i pracuje w Knurowie pod Gliwicami. Przygodę z blogowaniem rozpoczął w 2006 roku, ale rozkręcił się dopiero w 2008 roku od momentu założenia bloga kulinarnego www.zajadam.pl. Kuchenne przygody to dla niego odskocznia od spraw zawodowych, ale być może kiedyś to blogowanie kulinarne stanie się jego głównym zajęciem ;) Poza kuchnią Tomek pasjonuje się designem, startupami i  w ogóle całym internetem. Internetowe pasje udało się połączyć z zarabianiem na życie i dlatego dane mu jest od kilku lat prowadzić własną firmę działającą w branżyinternetowej.

Kontakt: tomek@blosilesia.org

3  Marcin Nowak

Członek Rady Fundacji. Od 5 lat pracuje w Dzienniku Zachodnim, jako osoba odpowiedzialna za serwisy internetowe w redakcji. Wcześniej kilka lat pracował w mmsilesia.pl jako założyciel i szef redakcji. Zajmuje się również strategią online w wydawnictwie oraz szkoleniami z nowych mediów. Głównie wśród dziennikarzy. Razem z żoną od 3 lat jako „Wędrowne Motyle” prowadzą bloga gdziewyjechac.pl, jednego z bardziej poczytnych blogów podróżniczych w Polsce. W 2013 roku laureata w finale i wyróżnionego w konkursie Blog Roku. Na co dzień mieszkają w Bytomiu.

Dobre duszki, które działają z nami!

10Anna Klyta 

Z wykształcenia menedżerka kultury. Społeczniczka z przekonania, a z zamiłowania do tworzenia fajnych rzeczy freelancerka, realizująca się poprzez współprace z różnymi firmami w zakresie copywritngu i mediów społecznościowych. Podejrzewana o koncertoholizm, nadużywanie amatorskiej fotografii i chorobliwą miłość do meblowych rupieci, które częstokroć ratuje przed straceniem. W Blosilesii od 2015 roku na stanowisku prawej ręki Pani Prezes. Pomaga nam w kwestiach organizacyjnych oraz ogarnianiu internetów, w tym głównie mediów społecznościowych.

8Karol Werner

Pasjonat podróży, pisania, fotografii a od niedawna kręcenia filmów. Od 5 lat autor jednego z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce – kolemsietoczy.pl. Zdobywca Wyróżnienia Głównego w konkursie na Blog Roku 2013, a także tytułu Dziennikarza Obywatelskiego Roku 2013. W roku 2014 wydał książkę podróżniczą „Kołem się toczy: Przez Kaukaz i Bliski Wschód”, w 2016 „Twoją Samodzielną Podróż”. Aktualnie pracuję nad kolejnymi pozycjami i kilkoma innymi projektami okołoblogowymi.

2Monika Juścińska

Z wykształcenia socjolog, miłośniczka organizacji pozarządowych. Pracą społeczną zajmuje się zawodowo, oddaje jej wolny czas, a także stara poświęcić jej swoją pracę naukową. W wolnych chwilach najczęściej można ją spotkać w sali kinowej lub na meczu siatkówki, chętnie też poznaje świat polskiej blogosfery. Fundacji Blosilesia pomaga z zagadnieniami formalnymi i organizacyjnymi.

9Aleksandra Fraszewska

Z zawodu nauczycielka i tłumacz języka hiszpańskiego. Założycielka bloga fiestasiesta.pl na którym dzieli się swoją wiedzą i zaraża innych swoim bakcylem do wszystkiego co hiszpańskie. Od pewnego czasu mocno skupia się na tematyce blogowania, social mediach i ogólnie pojętymi nowymi mediami. Nawet swoją miłość do podróży potrafiła przekonwertować na wirtualną wersję – w postaci vloga, którego prowadziła wraz ze swoim mężem. Nie boi się nowych wyzwań i każde przeszkody pokonuje z uśmiechem na twarzy.  Dołączyła do ekipy Blosilesii w 2016 roku by całkowicie zanurzyć się w świecie polskiej blogosfery i pomóc zjednoczyć śląskich blogerów. Jest administratorem naszej blogerskiej grupy na Facebooku i ogarnia organizacje warsztatów. Jej teksty również przeczytacie na naszym blogu.

1Daria Stasiak

Studentka I roku Przedsiębiorczości i finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ciągle jeszcze szuka pomysłu na siebie w Internecie. Poprzez swoją działalność chciałaby zainspirować młodych ludzi do nieustannego rozwoju i aktywnego życia. Zafascynowana przedsiębiorczością, coachingiem i nowym mediami. W czasie kiedy nie studiuje i nie realizuje swoich pasji, próbuje znaleźć jakieś rozwojowe zalety pracy jako sprzedawca, z przekonaniem, że to tylko chwilowy przystanek w jej życiu zawodowym. W Blosilesia odpowiada za kontakt z mediami.

5Anna Sitarz

Uzależniona od muzyki, koncertów i letnich festiwali. Organizacja eventów to jej pasja. Wcześniej miała przyjemność pracować przy OFF Festivalu, a teraz pora na nowe wyzwania  W BloSilesii to właśnie ona wysyła do Was newsletter.