Fundacja BloSilesia – podsumowanie roku 2016

0

To był bardzo dobry rok dla naszej Fundacji. Pora na jego małe podsumowanie. Jesteście gotowi?

Pierwsze sukcesy

W lutym wzięliśmy udział w konkursie grantowym dla Organizacji Pozarządowych i… udało nam się znaleźć w gronie laureatów, dzięki czemu Fundacja otrzymała środki na zakup profesjonalnego sprzętu fotograficznego.

sprzęt_foto

Warsztaty

W tym roku skupiliśmy się na organizowaniu większej ilości, kameralnych warsztatów. Naszym zdaniem, pozwala to efektywniej popracować nad danym tematem i stwarza możliwość ciekawych dyskusji.

blosilesia

W roku 2016 zorganizowaliśmy 4 spotkania warsztatowe.

Pogłębialiśmy wiedzę z:

  • budowania wizerunku w sieci,
  • wizualnej strony blogów,
  • fotografii, kręceniu i montowaniu filmów,
  • tematyki SEO

Naszymi szkoleniowcami byli:

Warsztatach udział wzięło łącznie około stu osób.

Oprócz blogerów szkoliliśmy także Organizacje Pozarządowe i mówiliśmy o tym jak promować NGO w sieci.

13620933_1027415527305858_6638201863166958709_n (1)

Konferencja

blosilesia-katowice

W listopadzie odbyła się VII edycja bloSilesii, czyli spotkania blogerów na Śląsku. Na spotkaniu pojawiło się ponad 100 osób, a swoje prelekcje wygłosili:

Na naszej konferencji pojawiła się także Fundacja DKMS, dzięki czemu kilku naszych uczestników dołączyło do bazy potencjalnych dawców szpiku, więc kto wie – być może przyczyniliśmy się do uratowania czyjegoś życia.

Pomagamy

Jedną z najważniejszych form działalności naszej Fundacji jest organizowanie akcji charytatywnych, przy których wspierają nas zaufani blogerzy, a także wiele innych, dobrych dusz.

blosilesia

W tym roku odwiedziliśmy naszych podopiecznych z Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej, a także dzieciaki z Grupy Pedagogów Ulicy UNO w Bytomiu.

Łącznie przeprowadziliśmy 5 akcji charytatywnych.

Warsztaty dla dzieciaków odbyły się dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób: Katarzyny Majzel – Pośpiech, Katarzyny Depy – Tomczak, Piotra Loja, Katarzyny Pilawy, Mileny Paciorek, Ilony Pawłowskiej, Alicji Rymaszewskiej – Paszek, Andrzeja Marklowskiego, Katarzyny Ogórek,

a także firm, które przygotowały prezenty dla naszych podopiecznych:  PUPA Milano Italy, Fenjal, Camille Albane Polska, Douglas, Le Petit Marseillais, Mum, Carex, Oblaty.

blosilesia - akcja charytatywna

Jest nas więcej!

blosilesia

W tym roku na naszym fundacyjnym pokładzie pojawiło się kilka nowych osób, które wspierają działalność Fundacji:

  • Monika Juścińska – jest naszym mózgiem do spraw administracyjnych i wszelkich formalności
  • Karol Werner – pomaga przy organizacji konferencji i wielu innych działaniach
  • Kasia Majzel – Pośpiech  – pomaga organizować akcje charytatywne
  • Aleksandra Fraszewska – zajmuje się organizowaniem warsztatów, jest administratorem naszej grupy na Facebooku, i  to właśnie jej teksty możecie przeczytać na naszym blogu
  • Daria Stasiak – kontaktuje się w naszym imieniu z mediami

Jeśli ktoś z Was ma pomysł na to w jaki sposób mógłby nas wesprzeć, to wiedzcie, że jesteśmy otwarci na nowe osoby. Wystarczy napisać!

Pamiętajcie, że możecie śledzić nas na:

W 2017 roku nadal planujemy organizować warsztaty, akcje charytatywne i na pewno nie zabraknie też czegoś grubszego, czyli konferencji. Dziękujemy Wam za rok 2016. To był naprawdę bardzo dobry rok, ale mamy nadzieję, że 2017 będzie jeszcze lepszy :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here