Blogerzy a CSR

0

Bloger to siła przebicia, karta przetargowa, ambasador, opiniotwórca, promotor. Z jakimi określeniami spotkałeś się, które mówiły o blogerach? Zapewne z wieloma, a z jeszcze więcej ich poznasz.

Jakby nie patrzeć wiele w tym prawdy. Agencje czy marki widzą w blogerach duży potencjał i coraz częściej w swoich budżetach reklamowych przeznaczają środki na współpracę z nimi. Zależy im na społeczności, którą blogerzy wokół siebie zbudowali. Chcą, aby ich fani, stali się fanami ich marki. Bo kto lepiej nie przekona czytelników do sympatii dla danej firmy, jak osoba, z której zdaniem się liczą?

Dlaczego o tym piszę? Chciałam Wam pokazać, że my jako blogerzy wzbudzamy zainteresowanie. Nie ważne, czy pisze do nas duża czy lokalna marka. Niejednokrotnie jesteśmy w centrum uwagi. Wielu z nas podejmuje współprace, bierze udział w akcjach promocyjnych, wydarzeniach, zarabia. Super! Oby tak dalej!

Jednak czy nie pomyśleliście kiedyś, aby Waszą blogową „popularność” jeżeli tak to mogę nazwać, wpływowość, wykorzystać w całkiem innym sposób. Uważam, że trzeba patrzeć dalej, a to że jesteśmy blogerami zobowiązuje. Jeżeli posiadamy tysiące Użytkowników, którzy nas czytają, szanują i na których w jakimś sensie mamy wpływ- czas działać. Warto się zatrzymać i pomyśleć, jak ja jako bloger mogę  pomóc innym.

waaa

To, że b(v)logerzy, pomagają to nie nowość i chapeau bas im za to. Jedną z najlepszych kampanii przeprowadzanych prze vlogerów moim zdaniem jest-  Lekko Stronnicza Akcja na rzecz pomocy domom dziecka w okolicach Krakowa. W tym roku odbywa się już jej  czwarta edycja. Z tej okazji Karol Paciorek i Włodek Markowicz przygotowują świetne filmy promocyjne, w których zachęcają do przekazywania gotówki na konkretny dom dziecka. Do współpracy udało im się namówić duże marki  np. InPost, Orange. Zeszłoroczny film promocyjny  wyświetlono 110 000  razy na YouTube, ponad 5700 osób kliknęło „Lubię to”, a LS udało się zebrać ponad 9000 zł. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem “Dżentelmeni pomagają”, do której zaproszono także Tytusa Hołdysa i Radka Kotarskiego.

Działania te pokazują, że warto pomagać, bo to przenosi rzeczywiste rezultaty. Jako blogerom łatwiej Wam będzie zwrócić uwagę na dany problem, zainteresować firmy, sponsorów .

Takie działania sprawiają, że wartość naszego blogowania zyskuje całkowicie inny wymiar. Marki chcą pomagać- działania CSR stają się coraz bardziej powszechne i powinniśmy to wykorzystać. Na dowód przytoczę ostatnią akcję Danone „Podziel się posiłkiem”,  do której zostało zaproszonych 50 blogerów kulinarnych z całej Polski. W jej ramach na blogach kulinarnych pojawił się przepis na… pusty talerz.

My jako BloSilesia, która integruje śląskich blogerów, również chcemy działać, bo widzimy duży potencjał, siłę i chęci, aby wspólnie robić coś dla innych. Mamy narzędzie jakim jest nasz blog, mamy blogerów.. na ostatnim naszym spotkaniu było ich około 50, to dlaczego mamy się zamykać przed monitorami naszych komputerów?

Wraz z Aliną zapoczątkowałyśmy drogę BloSilesia w działaniach charytatywnych, odwiedzając dzieciaki z domu dziecka w Rudzie Śląskiej.  Przygotowałyśmy warsztaty modowe, a także z tworzenia biżuterii. Satysfakcja i uśmiech dzieciaków był dla nas bezcenny. Kolejne odwiedziny z blogerami kulinarnymi planujemy na grudzień. Jednak to dopiero początek naszych działań charytatywnych!

Jeżeli macie pomysł, ochotę na akcję którą  wspólnie stworzymy nic nie stoi na przeszkodzie, aby do nas napisać i podzielić się ideą. Bo tylko dając coś siebie  innym, w pełni wykorzystujemy nasz blogowy potencjał.

 Dagmara

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here