Aktualności

Jak współpracować z marką? Dla począktujących i dla tych zaawanasowanych – Warsztaty Blosilesii

warsztaty marka

więcej


Pierwsze warsztaty w 2017 roku za nami!

Nowy Rok rozpoczęliśmy intensywnie!

Pierwsze warsztaty organizowane przez naszą Fundację przechodzą już do historii. 10 stycznia Oscar Rak edukował naszych blogerów w temacie podcastu i video. Warsztaty naszpikowane były potężną dawką wiedzy popartą doświadczeniem prelegenta. Było konkretnie, a przecież o to wszystkim nam chodzi. Jeśli nie mogliście pojawić się na wydarzeniu głowa do góry, Oskar na swoim blogu umieścił prezentacje, gdzie znajdziecie wszystkie przydatne linki.

blosilesia warsztaty

Zapraszamy Was do obejrzenia galerii ze spotkania, a także śledzenia informacji o kolejnych warsztatach.


Fundacja BloSilesia – podsumowanie roku 2016

To był bardzo dobry rok dla naszej Fundacji. Pora na jego małe podsumowanie. Jesteście gotowi?

Pierwsze sukcesy

W lutym wzięliśmy udział w konkursie grantowym dla Organizacji Pozarządowych i… udało nam się znaleźć w gronie laureatów, dzięki czemu Fundacja otrzymała środki na zakup profesjonalnego sprzętu fotograficznego.

sprzęt_foto

Warsztaty

W tym roku skupiliśmy się na organizowaniu większej ilości, kameralnych warsztatów. Naszym zdaniem, pozwala to efektywniej popracować nad danym tematem i stwarza możliwość ciekawych dyskusji.

blosilesia

W roku 2016 zorganizowaliśmy 4 spotkania warsztatowe.

Pogłębialiśmy wiedzę z:

  • budowania wizerunku w sieci,
  • wizualnej strony blogów,
  • fotografii, kręceniu i montowaniu filmów,
  • tematyki SEO

Naszymi szkoleniowcami byli:

Warsztatach udział wzięło łącznie około stu osób.

Oprócz blogerów szkoliliśmy także Organizacje Pozarządowe i mówiliśmy o tym jak promować NGO w sieci.

13620933_1027415527305858_6638201863166958709_n (1)

Konferencja

blosilesia-katowice

W listopadzie odbyła się VII edycja bloSilesii, czyli spotkania blogerów na Śląsku. Na spotkaniu pojawiło się ponad 100 osób, a swoje prelekcje wygłosili:

Na naszej konferencji pojawiła się także Fundacja DKMS, dzięki czemu kilku naszych uczestników dołączyło do bazy potencjalnych dawców szpiku, więc kto wie – być może przyczyniliśmy się do uratowania czyjegoś życia.

Pomagamy

Jedną z najważniejszych form działalności naszej Fundacji jest organizowanie akcji charytatywnych, przy których wspierają nas zaufani blogerzy, a także wiele innych, dobrych dusz.

blosilesia

W tym roku odwiedziliśmy naszych podopiecznych z Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej, a także dzieciaki z Grupy Pedagogów Ulicy UNO w Bytomiu.

Łącznie przeprowadziliśmy 5 akcji charytatywnych.

Warsztaty dla dzieciaków odbyły się dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób: Katarzyny Majzel – Pośpiech, Katarzyny Depy – Tomczak, Piotra Loja, Katarzyny Pilawy, Mileny Paciorek, Ilony Pawłowskiej, Alicji Rymaszewskiej – Paszek, Andrzeja Marklowskiego, Katarzyny Ogórek,

a także firm, które przygotowały prezenty dla naszych podopiecznych:  PUPA Milano Italy, Fenjal, Camille Albane Polska, Douglas, Le Petit Marseillais, Mum, Carex, Oblaty.

blosilesia - akcja charytatywna

Jest nas więcej!

blosilesia

W tym roku na naszym fundacyjnym pokładzie pojawiło się kilka nowych osób, które wspierają działalność Fundacji:

  • Monika Juścińska – jest naszym mózgiem do spraw administracyjnych i wszelkich formalności
  • Karol Werner – pomaga przy organizacji konferencji i wielu innych działaniach
  • Kasia Majzel – Pośpiech  – pomaga organizować akcje charytatywne
  • Aleksandra Fraszewska – zajmuje się organizowaniem warsztatów, jest administratorem naszej grupy na Facebooku, i  to właśnie jej teksty możecie przeczytać na naszym blogu
  • Daria Stasiak – kontaktuje się w naszym imieniu z mediami

Jeśli ktoś z Was ma pomysł na to w jaki sposób mógłby nas wesprzeć, to wiedzcie, że jesteśmy otwarci na nowe osoby. Wystarczy napisać!

Pamiętajcie, że możecie śledzić nas na:

W 2017 roku nadal planujemy organizować warsztaty, akcje charytatywne i na pewno nie zabraknie też czegoś grubszego, czyli konferencji. Dziękujemy Wam za rok 2016. To był naprawdę bardzo dobry rok, ale mamy nadzieję, że 2017 będzie jeszcze lepszy :)


Nie tylko tekst, czyli jak ogarnąć video i podcasty. Warsztaty Blosilesia

Nowy Rok rozpoczniemy z przytupem i edukacyjnie! Zapraszamy Was na kolejne warsztaty organizowane przez BloSilesię. Tym razem podszkolimy się w temacie video i podcastów. A warsztaty pod tytułem: „Nie tylko tekst, czyli jak ogarnąć video i podcasty” poprowadzi, właściciel agencji marketingowej Goodkloo, Oskar Rak, który specjalizuje się w budowaniu marki oraz w social media.warsztaty-blo

Warsztaty odbędą się 10 stycznia o godz. 16:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach (ul. Kopernika 14) i potrwają do godziny 19:00.

Zapisy przyjmujemy do 5 stycznia! 6 stycznia skontaktujemy się z wybranymi osobami, z którymi zobaczymy się na warsztatach. Bardzo prosimy Was o potwierdzenie swojej obecności do 7 stycznia.

Uczestników warsztatów (12 osób) wybierzmy na podstawie ankiety, którą prosimy wypełnić.

Powodzenia i do zobaczenia!


VII edycja bloSilesia zakończona. Dziękujemy!

Kochani! Za nami już VII edycja Blosilesii!

Po raz kolejny spotkaliśmy się w Strefie Centralnej, gdzie mogliśmy wysłuchać bardzo ciekawych prelekcji oraz nawiązać nowe kontakty. Mamy nadzieję, że każdy z Was wyciągnął najwięcej z tego dnia, nauczył się czegoś nowego, a przede wszystkim dobrze się bawił :)

img_3371-2

Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za przybycie, za uśmiechy na twarzach i za miłe słowa. Prelegentom dziękujemy za merytoryczne i inspirujące prezentacje, Fundacji DKMS za przybycie, a naszym sponsorom jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i pomoc. 

stopka_partnerzy_2016_popr

Bardzo się cieszymy, że znowu mogliśmy się z Wami spotkać, porozmawiać i wymienić doświadczeniem. Mamy również nadzieję, że widzimy się za rok!

Na naszym profilu na Facebooku znajdziecie galerię zdjęć z wydarzenia, którą przygotowała Marta z Apstryk.pl, a już za niedługo pojawi się relacja wideo, a także galeria zdjęć z fotobudki, którą udostępniła Manufaktura imprezy.

 


1 2 3 16