Szczypta filmu, dwie szczypty obrazu dzielą nas od skutecznego przekazu!

1

Blogowanie jest fajne, ale pomaganie jeszcze lepsze! Kolejna fantastyczna akcja charytatywna za nami! 16 kwietnia w ramach projektu „Szczypta filmu, dwie szczypty obrazu dzielą nas od skutecznego przekazu!” zorganizowaliśmy akcję dla dzieci z Ośrodka Pomocy Rodzinie i Dzieciom w Rudzie Śląskiej.

Warsztaty składały się z dwóch części. Pierwszy warsztat poprowadziła Katarzyna Majzel – Pośpiech, właścicielka marki modowej Meisel. Podczas warsztatów dzieci projektowały kolekcję ubrań, uczyły się techniki projektowania, a także pracy w grupach. Ku naszemu zaskoczeniu, najbardziej zaangażowani w działania byli chłopcy, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością! Pozostaje czekać, aż trochę podrosną i wypłyną na szerokie wody modowego świata :)

blosilesia

Drugą część warsztatów prowadziła Kasia Pilawa, która zapoznawała dzieci z tajnikami wideo i fotografii. Każdy z uczestników po wysłuchaniu instrukcji, mógł spróbować swoich sił w fotografowaniu i kręceniu filmów. Dzieci dowiedziały się, co oznacza słowo „kadr”, pisały scenariusze, kręciły swój własny film i robiły zdjęcia. Odkryliśmy wiele talentów fotograficznych, aktorskich i reżyserskich! Mamy nadzieję, że nasze warsztaty zaszczepiły w dzieciakach nowe pasje!

blosilesia - warsztaty

Na warsztatach premiery doczekał się także sprzęt zakupiony przez Fundację w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Posłużył on nam zarówno do dokumentowania akcji, ale wykorzystaliśmy go również podczas warsztatów foto-wideo. Przyznamy, że bardzo przypadł on do gustów naszych dzieciaków – tak jak i naszych! Teraz możemy jeszcze profesjonalniej dokumentować nasze działania i wykorzystywać sprzęt do nauczania innych!

Przy okazji warsztatów, udało nam się dzięki zaangażowaniu Ilony i Mileny z bloga Bless the Mess zawieźć dzieciakom torby pełne kosmetyków! Ich miny, reakcje i uśmiechy po otworzeniu prezentów były niesamowite! Za ten mały-wielki gest serdeczne podziękowania kierujemy do marek: PUPA Milano Italy, Fenjal, Camille Albane Polska, Douglas, Le Petit Marseillais, Mum i Carex. Dzięki Wam, kilkunastu istotkom zrobiło się dziś bardzo, ale to bardzo ciepło w serduchach. Ciepło to zresztą mocno promieniowało – my odczuliśmy, czuć będziemy jeszcze długo i mamy nadzieję, że Wy również :)

blosilesia - akcja charytatywna

Więcej zdjęć z naszej akcji tutaj: Album

logotypy_fio_z_podpisem

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here